Zespół ekspercki

Streams Polska zbudowali eksperci z minimum 10 letnim stażem eksperckim w każdym z obszarów działania.

 • Każdy z nas potwierdził swoje kompetencje w praktyce biznesowej
 • Tworzymy zespół, w którym każdy z trenerów szczyci się dostarczeniem warsztatów i szkoleń dla kilkudziesięciu do kilkuset grup
 • Wdrożone rozwiązania, będące efektem naszych prac konsultacyjnych, funkcjonują na rynku od lat
 • Zaufanie do nas klienci potwierdzają wieloma personalnymi, pisemnymi referencjami
 • Chętnie, z pasją i z zaangażowaniem podchodzimy do Państwa oczekiwań i potrzeb
 • …i po prostu lubimy ludzi i swoją pracę

 

Bogusław Foryś, STREAMS Polska …

… jest doświadczonym menedżerem i trenerem. Od 2014 będąc wspólnikiem w firmie Streams Polska dba o wysoki poziom merytoryczny oferty. Nasi klienci korzystają z jego dorobku zwłaszcza w warsztatach z zakresu zarządzania, szczególnie zarządzania sprzedażą i kierowania zespołami sprzedażowymi oraz warsztatach z zakresu negocjacji i sprzedaży a także zarządzania czasem i projektami. Jego wiarygodność płynie również z oparcia o praktykę. Kierował zespołami sprzedażowymi przez ponad 8 lat: jako Key Account Manager i Dyrektor. Niezwykle praktycznym doświadczeniem jest możliwość uczestniczenia w programach dostarczanych przez trenera biznesu z 16 letnim dorobkiem.

 • Projektował, przygotowywał oraz realizował projekty rozwoju kompetencji biznesowych dla pracowników Sieci AHOLD I Grupy Saint Gobain – uniwersytet Saint Gobain.
 • Wdrażał zmiany związane z nowymi koncepcjami działania i prowadził w związku z tym kompleksowe konsultacje, warsztaty i szkolenia dla dozoru Zakładu Górniczego Polkowice Sieroszowice oraz dla menedżerów produktów firmy Mitsubishi Electric wdrożenie standardów pracy z klientem rynku BtB.
 • Prowadził treningi sprzedaży i wdrażania standardów sprzedażowych, np.: Podniesienie wielkości sprzedaży poprzez uruchomienie Aktywnej Sprzedaży w Banku PKO BP i wprowadzenie zasad planowania i rozwoju klienta kluczowego dla pracowników sprzedaży firmy PEPSI ( business development manager).
 • Przygotował i prowadził wielkoobszarowe projekty szkoleniowe finansowane z środków EFS np. dla firmy HJ HEINZ.
 • Rozwijał kompetencje negocjacyjne pracowników działów zakupu takich firm jak: EUROVIA, TOPEX, TESCO Polska, Onninen, Timken, Saint Gobain, Paul Hartmann Polska
 • Wspierał zespół projektowy w przeniesieniu produkcji z 3ch państw EU do Polski: „Przeniesienie produkcji z 3ch zakładów do Opola – Nutricia”
 • Wpółtworzył i prowadził warsztaty Employer Branding dla Santander Universidades.

Prowadził projekty doradczo – szkoleniowe między innymi dla KGHM, ING Bank Śląski, BSH, Kolporter, DHL, PKN Orlen, Mondial Assistance, Raben, Mattel, Procter&Gamble, Statoil, Druk-Pak, Polska Grupa Farmaceutyczna, Atlas Copco, Shell Gas, Bridgestone, ERA GSM i wielu innych. Łącznie ponad 1100 przeprowadzonych dni szkoleniowych w różnych organizacjach (FMCG, dystrybucja, farmacja, telekomunikacja, finanse i bankowość, logistyka, motoryzacja, IT). Absolwent    Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, dyplom magistra inżyniera uzyskany z wyróżnieniem Ministra Edukacji Narodowej. Posiada certyfikaty trenerskie uzyskane w różnych instytutach: DOOR Training International, Jolles Associates Inc, QPR, D. Kirkptrick, Inside.

Firma Streams zaprasza do bezpośredniego kontaktu z naszym ekspertem. Proszę pisać na adres: E-mail: boguslaw.forys@streamspolska.pl

Elżbieta Reda, STREAMS Polska …

… jest konsultantem, trenerem i coachem, a przede wszystkim praktykiem biznesu; związana z rozwojem organizacji i ich pracowników od 20 lat. Ma doświadczenie poparte sukcesami w zarządzaniu dużymi organizacjami i małymi zespołami. Od 2014 będąc wspólnikiem i prezesem zarządu w firmie Streams Polska dba o organizację firmy oraz kontakty z klientami. Jest ekspertem w zakresie projektów doradczo-szkoleniowych, których głównym celem jest osiąganie rezultatów przez organizacje nastawione na rozwój. W efektywnym wspieraniu klientów w biznesie wykorzystuje zarówno doświadczenie trenerskie jak i praktyczną znajomość specyfiki pracy zarówno w międzynarodowej korporacji jak i małej firmie doradczej.

Posiada doświadczenie w pracy w branży FMCG, medycznej oraz doradczej i szkoleniowej. W pracy menedżera, a następnie trenera poznała i doskonaliła różne formy rozwoju pracowników. To pomogło odkryć coaching jako narzędzie zwiększające efektywność człowieka, szczególnie w sytuacji, gdy tradycyjne metody przestają być skuteczne.

 • Od 10 lat projektuje, przygotowuje oraz dostarcza projekty rozwoju kompetencji biznesowych oraz osobistych ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji przywódczych, menedżerskich i sprzedażowych;
 • Współtworzyła i prowadziła warsztaty Employer Branding dla Santander Universidades.
 • Jako ekspert koordynator organizowała pracę ekspertów oraz komunikację z klientami w projekcie doradczym dla 20 firm z branży medycznej, realizowanym przez KPOP LEWIATAN
  ( „Branża medyczna siłą regionu kujawsko-pomorskiego”)
 • Uczestniczyła w projektach szkoleniowych dla Ergo Hestia, ATOS, Alcatel Lucent, DIOR, Hiestand Polska, PKN Orlen, Raben, Luxmed, ROYAL UNIBREW Polska, KGHM Polska Miedź, Polfarma, ING Nationale Nederlanden, De Lage Landen Leasing Polska, ATLAS COPCO, HOOP Polska.
 • Wdrażała zmiany związane z nowymi koncepcjami działania i prowadziła kompleksowe konsultacje w zakresie warsztatów i szkoleń: szkolenia dla pracowników KGHM – dozoru Zakładu Górniczego Polkowice – Sieroszowice, dotyczące budowania pozycji lidera i zaangażowania pracownika;
 • Przez 10 lat pracowała na rzecz rozwoju marek i organizacji firmy w Toruńskich Zakładach Materiałów Opatrunkowych SA (TZMO SA). Główne osiągnięcia to:
  • Zbudowanie struktury sprzedaży rynku detalicznego – wyroby BELLA i HAPPY
  • Zbudowanie struktury sprzedaży rynku medycznego – wyroby MATOPAT i SENI
  • Restrukturyzacja spółek Grupy TZMO na rynku polskim i na rynkach zagranicznych
  • Przeprowadzenie organizacji przez różne etapy rozwoju rynku i firmy

Z wykształcenia jest ekonomistą – ukończyła ekonomię na UMK w Toruniu. Jest także absolwentką studiów podyplomowych z psychologii klienta w marketingu usług w SWPS w Warszawie, oraz z coachingu w WSB w Toruniu. Posiada także kwalifikacje pedagogiczne, które zdobyła w ramach   Studium Pedagogicznego na UMK w Toruniu.

Siłę i energię do działania daje jej ciągły rozwój zawodowy i osobisty. Chętnie dzieli się własnym doświadczeniem, ale także uczy się oraz wzbogaca swoją wiedzę doświadczeniami i opiniami innych.

Firma Streams zaprasza do bezpośredniego kontaktu z naszym ekspertem. Proszę pisać na adres: E-mail: elzbieta.reda@streamspolska.pl

Jolant Nowak-Jurczyńska, STREAMS Polska …

… jest koordynatorem projektów  doradczo – szkoleniowych dla dużych firm z różnych branż.  Na przestrzeni lat współpracowała m. innymi z: LPP Polska, Redan S.A., TXM, ACP Pharma, Commercial Union (Aviva), Sun & Fun Holiday, Origami System, Faurecia, IMS Poland,  Medicare, Slawex,  Warta, Communication Partners (Pracuj.pl), HDS, Enovatis, ING Bank Śląski, Horiba Abx , Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Philip Morris, PKO BP, BZWBK, BGŻ, AIG,  Atos IT, Statoil, Johnson&Johnson, Hestia, General Motors (Opel), Mercedes Benz Polska, TPSA (Orange), Era PTC, Polpharma, Amica, Hiestand, Maspex,  Lux-Med., AON, Oriflame, KGHM, Lexis Nexis, Skarbnica Narodowa, Akademia Liderów Rynku Kapitałowego – Fundacja Lesława Pagi,  Nike i inni.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wydział Prawa i Administracji.

Posiada certyfikaty DOOR International (Międzynarodowy Instytut szkoleniowy działający w ok. 90 krajach), Raytheon Inc., Jolles Associates Inc, D. Kirkptrick, Inside  z obszarów sprzedaży,  zarządzania i przywództwa, rozwoju umiejętności osobistych.

Przez 8 lat pełniła funkcję Dyrektora Sprzedaży w branży mediowej zarządzając dużymi zespołami.  Współtworzyła pierwsze prywatne radio w Polsce (Radio Solidarność – obecna„Eska”).

Przygotowuje oraz dostarcza projekty w obszarze rozwoju kompetencji biznesowych oraz osobistych ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji przywódczych i menedżerskich. Autorka i współautorka programów i materiałów szkoleniowych.

Posiada doświadczenie w prowadzeniu projektów i szkoleń  dla sieci franczyzowych Klientów i zna dobrze specyfikę sektora MŚP.  W latach 2012-2015 prowadziła projekty dla tych Klientów ze środków unijnych.

 

 • Od 20 lat jest trenerem biznesu, przeprowadziła ponad 2 tysiące dni szkoleniowych.
 • Od 2015 – wspólnik w firmie doradczo-szkoleniowej Streams Polska
 • W 2013 została zaproszona do grona Sędziów kompetentnych prestiżowego międzynarodowego konkursu PNSA (Polish National Sales Awards) promującego  dobre praktyki i standardy sprzedaży.
 • OD 1995 do 2015 pracowała w DOOR Group, gdzie była najczęściej polecanym trenerem przez uczestników szkoleń. W latach 2005, 2007, 2010, 2012, 2013, 2014  została wybrana Trenerem Roku wg kryteriów:  prowadząca najlepsze szkolenia, udzielająca najlepszych praktycznych wskazówek.
 • W 2013, 2014 zdobyła nagrodę  Franczyzera Roku za najlepszą sprzedaż.

 

Od lat wraz z rodziną i przyjaciółmi żegluje po morzu. Uwielbia  spontaniczne podróże i odkrywanie nowych zakątków.

Firma Streams zaprasza do bezpośredniego kontaktu z naszym ekspertem. Proszę pisać na adres: E-mail: jolanta.jurczynska@streamspolska.pl

Zbigniew Olszewski  STREAMS Polska

Doświadczony menedżer, konsultant i trener. Od 2015 wspólnik Streams Polska. Specjalizuje się w dwóch nurtach. Pierwszy to projekty szkoleniowe w zakresie Zarządzania i Sprzedaży (od 20 lat). Drugi to wdrożenia, doradztwo i konsultacje w Zarządzaniu Projektami (od 14 lat).

Dodatkowo: Członek Zarządu Agencji komunikacji marketingowej – MarketingCom (od 2018)

Szkolenia i rozwój kompetencji (wybrane)

 • Szkolenie wszystkich menedżerów średniego, niższego szczebla oraz Talentów w INDITEX (m.in. ZARA, Berschka, Pull&Bear, Stradivarius)
 • „Coaching dla kierowników operacyjnych Statoil” – uzyskane zakontraktowane wyniki w kolejnych latach (1. wstrzymanie rotacji na ustalonym poziomie, 2. Uzyskanie poziomu sprzedaży przez system codziennej edukacji w sprzedaży detalicznej – (140 osób))
 • Podniesienie wielkości sprzedaży poprzez uruchomienie Aktywnej Sprzedaży w Banku PKO BP (ponad 20 grup szkoleniowych poprowadzonych osobiście)
 • Wprowadzenie standardów sprzedaży oraz systemu permanentnej edukacji dla Kierowników sieci placówek detalicznych Redan S.A (przygotowanych osobiście ponad 50, a w projekcie ok.150 kierowników)
 • ”Rozwój kompetencji menedżerskich Leaderów i Project Managerów” w ramach ATOS Academy (IT) – blisko 95% wskaźnik rekomendacji uczestników szkoleń)
 • „ Zarzadzanie projektem w banku internetowym” – wszyscy menedżerowie mBanku przygotowani I zmotywowani do realizacji setek projektów (między innymi wejścia na zewnętrzne rynki), podniesienie efektywności finansowej przedsięwzięć
 • „Przeniesienie produkcji z 3ch zakładów do Opola – Nutricia” – interwencyjne przygotowanie zespołów projektowych I współtworzenie organizacji projektu
 • Szkolenia i wdrażanie standardów Zarządzania  w: LK DrIrena Eris, Johnson&Johnson, Nutricia, Ferrero, Bridghestone, Raben

Konsultacje i doradztwo w Zarządzaniu Projektami (wybrane)

 • „Zarządzanie projektem w praktyce w Bridgestone Poznań” – 206 pracowników pracuje na przygotowanej wspólnie Instrukcji zarządzania zadaniowego i projektowego
 • „Zarządzanie projektem w praktyce w Redan SA (przemysł odzieżowy)” – 60 menedżerów działa w oparciu o opracowany wspólnie system zarządzania.
 • „Zarządzanie projektem ZPC „Otmuchów” (przemysł spożywczy)” – 30 menedżerów warsztaty wdrożeniowe opracowanego systemu zarządzania.
 • Coaching menedżerski w Red CD Project dla PMów ‘Wiedźmin” i „CyberPunk”

W sumie w szkoleniach i warsztatach dla małych grup (4-14 osób) przeprowadził ponad 1500 dni zajęć, dla ponad 5000 menedżerów i pracowników.

Projekty doradczo – szkoleniowe między innymi dla:

Nutricia, mBank/BRE Bank, Santander Universidades (BZ WBK), BGK, TUZ TUW, ERGO (Hestia), Opel, Renault, Mercedes, Era (T-Mobile), INDITEX (Zara), Raben, Ceramika Paradyż, Ferrero Polska oraz Ferrero Zakład Produkcyjny, Brown Forman, Diageo,  ZPC Otmuchów, PepsiCo, Philips Polska, Unilever, Heinz, NovoNordisk, Hartmann, BASF, PKN Orlen, Statoil….

Posiada Kilkanaście certyfikatów do prowadzenia szkoleń (DOOR, Raytheon, Jolles).

Firma Streams zaprasza do bezpośredniego kontaktu z naszym ekspertem. Proszę pisać na adres: E-mail:

zbigniew.olszewski@streamspolska.pl